
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Number of Cells | 1 |
| Output Current | 300 mA |
| Output Voltage | 1.5 V to 20 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Function | Power Management |
| Battery Type | Multi-Chemistry |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
